Bayshore Broadcasting Corporation
News Centre

News Centre


Tuesday, March 22, 2016

OLA Junior B Schedule

Regional | by Bayshore News Staff  

NorthStars Open at Six Nations

 

Ontario Junior B Lacrosse Schedule

Fri, Apr 15         
Owen Sound NorthStars at Six Nations Rebels     8:00 pm    

Sat, Apr 16         
Elora Mohawks at London Blue Devils     8:00 pm    

Sun, Apr 17         
Wallaceburg Red Devils at London Blue Devils     4:00 pm
Point Edward Pacers at Six Nations Rebels     7:00 pm    ILA
Hamilton Bengals at Welland Generals     7:00 pm    Welland Arena

Fri, Apr 22         
Newmarket Saints at Oakville Buzz     7:30 pm    
Welland Generals at Six Nations Rebels 8:00 pm    
Elora Mohawks at Guelph Regals     8:00 pm    

Sat, Apr 23         
Kahnawake Hunters at Akwesasne Indians     7:00 pm    
Point Edward Pacers at Elora Mohawks     7:00 pm    
Owen Sound NorthStars at Welland Generals     7:00 pm    
    
Sun, Apr 24         
Kahnawake Hunters at Nepean Knights     2:00 pm    
Windsor Clippers at Wallaceburg Red Devils     2:00 pm    
Hamilton Bengals at Point Edward Pacers     3:00 pm    
Brampton Excelsiors at Newmarket Saints     7:00 pm    
Six Nations Rebels at London Blue Devils     7:00 pm
Welland Generals at St. Catharines Spartans     7:00 pm    
Orangeville Northmen at Guelph Regals     8:00 pm    
    
Mon, Apr 25         
Elora Mohawks at Orangeville Northmen     8:00 pm    

Tue, Apr 26         
St. Catharines Spartans at Niagara Thunderhawks     7:30 pm    

Wed, Apr 27         
London Blue Devils at Point Edward Pacers     7:00 pm
Nepean Knights at Akwesasne Indians     8:00 pm    

Thu, Apr 28         
Mississauga Tomahawks at Green Gaels     8:00 pm    
Orangeville Northmen at Owen Sound NorthStars     8:00 pm    
    
Fri, Apr 29         
Akwesasne Indians at Gloucester Griffins     8:00 pm    
Windsor Clippers at London Blue Devils     8:00 pm    
Hamilton Bengals at Six Nations Rebels     8:00 pm    
Markham Ironheads at Orillia Kings     8:00 pm    
    
Sat, Apr 30         
Halton Hills Bulldogs at Brampton Excelsiors     7:00 pm    
Kahnawake Hunters at Gloucester Griffins     7:00 pm    
Welland Generals at London Blue Devils     7:00 pm    
Point Edward Pacers at St. Catharines Spartans     7:00 pm    
Windsor Clippers at Niagara Thunderhawks     7:00 pm    
Guelph Regals at Wallaceburg Red Devils     7:00 pm    
    
Sun, May 01         
Nepean Knights at Kahnawake Hunters     2:00 pm    
Guelph Regals at Point Edward Pacers     3:00 pm    
Hamilton Bengals at Wallaceburg Red Devils     4:00 pm    
Orillia Kings at Newmarket Saints     7:00 pm    
Niagara Thunderhawks at Welland Generals     7:00 pm    

Mon, May 02         
Oakville Buzz at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    

Wed, May 04         
London Blue Devils at Wallaceburg Red Devils     7:00 pm
Akwesasne Indians at Nepean Knights     8:00 pm
Newmarket Saints at Markham Ironheads     8:00 pm    
    
Thu, May 05         
Orillia Kings at Green Gaels     8:00 pm    
Mississauga Tomahawks at Halton Hills Bulldogs     8:00 pm    
Welland Generals at Hamilton Bengals     8:00 pm    
    
Fri, May 06         
Brampton Excelsiors at Oakville Buzz     7:30 pm    
Orangeville Northmen at London Blue Devils     8:00 pm
Wallaceburg Red Devils at Six Nations Rebels     8:00 pm    
Hamilton Bengals at St. Catharines Spartans     8:00 pm    
    
Sat, May 07         
Newmarket Saints at Brampton Excelsiors     7:00 pm    
Guelph Regals at Elora Mohawks     7:00 pm    
Oakville Buzz at Gloucester Griffins     7:00 pm    
Kahnawake Hunters at Green Gaels     7:00 pm    
Akwesasne Indians at Orillia Kings     7:00 pm    
Welland Generals at Windsor Clippers     7:00 pm    
Owen Sound NorthStars at Point Edward Pacers 7:00 pm
Halton Hills Bulldogs at Nepean Knights 7:00 pm    
Mississauga Tomahawks at Markham Ironheads     8:00 pm    
    
Sun, May 08         
Kahnawake Hunters at Orillia Kings     2:00 pm    
Akwesasne Indians at Green Gaels     2:00 pm    
Oakville Buzz at Nepean Knights     2:00 pm    Howard Darwin
Halton Hills Bulldogs at Gloucester Griffins     2:00 pm    
Niagara Thunderhawks at Point Edward Pacers 3:00 pm    
Orangeville Northmen at Elora Mohawks     6:00 pm    
London Blue Devils at Hamilton Bengals     6:00 pm    
Guelph Regals at Welland Generals     7:00 pm    
Six Nations Rebels at St. Catharines Spartans     7:00 pm    
Wallaceburg Red Devils at Windsor Clippers     7:00 pm    
    
Mon, May 09         
Six Nations Rebels at Orangeville Northmen     8:00 pm    

Tue, May 10         
Mississauga Tomahawks at Brampton Excelsiors     8:00 pm    
Halton Hills Bulldogs at Newmarket Saints     8:00 pm    
    
Wed, May 11         
Wallaceburg Red Devils at Point Edward Pacers     7:00 pm    
Orillia Kings at Markham Ironheads     8:00 pm    
Newmarket Saints at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
Akwesasne Indians at Nepean Knights     8:00 pm    
    
Thu, May 12         
Niagara Thunderhawks at Hamilton Bengals     8:00 pm    
Oakville Buzz at Green Gaels     8:00 pm
Orangeville Northmen at Owen Sound NorthStars     8:00 pm    
    
Fri, May 13         
Halton Hills Bulldogs at Oakville Buzz     7:30 pm    
Windsor Clippers at Point Edward Pacers     8:00 pm    
    
Sat, May 14         
Wallaceburg Red Devils at Orangeville Northmen     7:00 pm    
Six Nations Rebels at Windsor Clippers     7:00 pm    
Brampton Excelsiors at Kahnawake Hunters     7:00 pm    
St. Catharines Spartans at Owen Sound NorthStars     7:00 pm    
Nepean Knights at Newmarket Saints     7:00 pm    
Welland Generals at Elora Mohawks     7:00 pm    
Mississauga Tomahawks at Akwesasne Indians     7:00 pm    
Niagara Thunderhawks at Guelph Regals     7:00 pm    
Orillia Kings at Halton Hills Bulldogs     7:30 pm    
Gloucester Griffins at Markham Ironheads     8:00 pm    
    
Sun, May 15         
Brampton Excelsiors at Akwesasne Indians     2:00 pm    
Mississauga Tomahawks at Kahnawake Hunters     2:00 pm    
Nepean Knights at Markham Ironheads     2:00 pm    
Gloucester Griffins at Newmarket Saints     2:00 pm
Halton Hills Bulldogs at Orillia Kings     2:00 pm    
St. Catharines Spartans at London Blue Devils     4:00 pm
Wallaceburg Red Devils at Elora Mohawks     6:00 pm    
Point Edward Pacers at Welland Generals     7:00 pm    
    
Mon, May 16         
Guelph Regals     at Orangeville Northmen     8:00 pm
Hamilton Bengals at Niagara Thunderhawks     8:00 pm

Tue, May 17         
Nepean Knights at Gloucester Griffins     8:00 pm    

Wed, May 18         
Wallaceburg Red Devils at Point Edward Pacers     7:00 pm    
Orillia Kings at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
Oakville Buzz at Markham Ironheads     8:00 pm    
    
Thu, May 19         
London Blue Devils at Windsor Clippers     8:00 pm    
St. Catharines Spartans at Hamilton Bengals     8:00 pm    
Brampton Excelsiors at Green Gaels     8:00 pm    
Newmarket Saints at Halton Hills Bulldogs     8:00 pm    

Fri, May 20         
Mississauga Tomahawks at Oakville Buzz     7:30 pm    
Gloucester Griffins at Nepean Knights     8:00 pm    
Niagara Thunderhawks at Six Nations Rebels     8:00 pm
Elora Mohawks at St. Catharines Spartans     8:00 pm
Owen Sound NorthStars at Guelph Regals     8:00 pm    
Green Gaels at Markham Ironheads     8:00 pm    
    
Sat, May 21         
Point Edward Pacers at Orangeville Northmen     4:00 pm    
Windsor Clippers at Owen Sound NorthStars     7:00 pm    
Oakville Buzz at Orillia Kings     7:00 pm    
Kahnawake Hunters at Nepean Knights     7:00 pm    
Brampton Excelsiors         Halton Hills Bulldogs     7:30 pm    Georgetown
    
Sun, May 22         
Green Gaels at Orillia Kings     1:00 pm    
Windsor Clippers at Guelph Regals     2:00 pm    
Akwesasne Indians at Kahnawake Hunters     2:00 pm    
Niagara Thunderhawks at Elora Mohawks     6:00 pm    
Markham Ironheads at Newmarket Saints     7:00 pm    
Six Nations Rebels at Welland Generals     7:00 pm    
    
Tue, May 24         
St. Catharines Spartans at Niagara Thunderhawks     7:30 pm    
Orillia Kings at Brampton Excelsiors     8:00 pm    
Elora Mohawks at Hamilton Bengals     8:00 pm    
    
Wed, May 25         
Point Edward Pacers at Wallaceburg Red Devils     7:00 pm    
Brampton Excelsiors at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
Halton Hills Bulldogs at Markham Ironheads     8:00 pm    
Nepean Knights at Akwesasne Indians     8:00 pm    
    
Thu, May 26         
Gloucester Griffins at Akwesasne Indians     8:00 pm
Newmarket Saints at Green Gaels     8:00 pm    
Six Nations Rebels at Hamilton Bengals     8:00 pm    
Guelph Regals at Owen Sound NorthStars     8:00 pm    
Point Edward Pacers at Windsor Clippers     8:00 pm    
    
Fri, May 27         
Markham Ironheads at Oakville Buzz     7:30 pm    
Wallaceburg Red Devils at London Blue Devils     8:00 pm
St. Catharines Spartans at Six Nations Rebels     8:00 pm    
    
Sat, May 28         
Hamilton Bengals at Owen Sound NorthStars     2:00 pm    
Markham Ironheads at Brampton Excelsiors     7:00 pm    
Orillia Kings at Gloucester Griffins     7:00 pm    
Green Gaels at Nepean Knights     7:00 pm    
Orangeville Northmen at Niagara Thunderhawks     7:00 pm    
Kahnawake Hunters at Oakville Buzz     7:00 pm    
Elora Mohawks at Windsor Clippers     7:00 pm    
Akwesasne Indians at Halton Hills Bulldogs     7:30 pm    
    
Sun, May 29         
Green Gaels at Gloucester Griffins     2:00 pm    
Akwesasne Indians at Oakville Buzz     2:00 pm    
Orillia Kings at Nepean Knights     2:00 pm    
Kahnawake Hunters at Halton Hills Bulldogs     2:00 pm    
Windsor Clippers at London Blue Devils     4:00 pm    
Owen Sound NorthStars at Elora Mohawks     6:00 pm    
Mississauga Tomahawks at Newmarket Saints     7:00 pm    
Six Nations Rebels at St. Catharines Spartans     7:00 pm    
Niagara Thunderhawks at Welland Generals     7:00 pm    
    
Mon, May 30         
Owen Sound NorthStars at Orangeville Northmen     8:00 pm    
    
Tue, May 31         
Orangeville Northmen at Guelph Regals     8:00 pm    
Niagara Thunderhawks at St. Catharines Spartans     8:00 pm

Wed, Jun 01         
Windsor Clippers at Wallaceburg Red Devils     8:00 pm    
Gloucester Griffins at Akwesasne Indians     8:00 pm    
Nepean Knights at Kahnawake Hunters     8:00 pm    
Halton Hills Bulldogs at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
Green Gaels at Orillia Kings     8:00 pm    
    
Thu, Jun 02         
Markham Ironheads at Green Gaels     8:00 pm
Elora Mohawks at Owen Sound NorthStars     8:00 pm    
Hamilton Bengals at Niagara Thunderhawks     8:00 pm
Brampton Excelsiors at Halton Hills Bulldogs     8:00 pm    
    
Fri, Jun 03         
Orillia Kings at Oakville Buzz     7:30 pm    
Guelph Regals at Six Nations Rebels     8:00 pm    
Orangeville Northmen at Hamilton Bengals     8:00 pm    
Welland Generals at St. Catharines Spartans     8:00 pm    
    
Sat, Jun 04         
Welland Generals at Orangeville Northmen     4:00 pm    
Markham Ironheads at Akwesasne Indians     7:00 pm    
St. Catharines Spartans at Windsor Clippers     7:00 pm
Owen Sound NorthStars at Wallaceburg Red Devils     7:00 pm    
Newmarket Saints at Kahnawake Hunters     7:00 pm    
Green Gaels at Halton Hills Bulldogs     7:30 pm    
Gloucester Griffins at Brampton Excelsiors     8:00 pm    
Nepean Knights at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
    
Sun, Jun 05         
Newmarket Saints at Akwesasne Indians     2:00 pm    
Gloucester Griffins at Mississauga Tomahawks     2:00 pm    
Nepean Knights at Brampton Excelsiors     2:00 pm
Markham Ironheads at Kahnawake Hunters     2:00 pm    
Windsor Clippers at Point Edward Pacers     3:00 pm
Niagara Thunderhawks at Wallaceburg Red Devils     4:00 pm    
Owen Sound NorthStars at Elora Mohawks     6:00 pm    
Six Nations Rebels at Welland Generals     7:00 pm
London Blue Devils at Guelph Regals     8:00 pm    
    
Mon, Jun 06         
St. Catharines Spartans at Orangeville Northmen     8:00 pm    

Tue, Jun 07         
Akwesasne Indians at Gloucester Griffins     8:00 pm    
Orillia Kings at Newmarket Saints     8:00 pm    

Wed, Jun 08         
Guelph Regals at Owen Sound NorthStars     8:00 pm    
Oakville Buzz at Brampton Excelsiors     8:00 pm    
Point Edward Pacers at London Blue Devils     8:00 pm    
Newmarket Saints at Markham Ironheads     8:00 pm    
Green Gaels at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
Six Nations Rebels at Niagara Thunderhawks     8:00 pm    
    
Thu, Jun 09         
Halton Hills Bulldogs at Green Gaels     8:00 pm    
London Blue Devils at Windsor Clippers     8:00 pm    
St. Catharines Spartans at Hamilton Bengals     8:00 pm    
    
Fri, Jun 10         
Elora Mohawks at Guelph Regals     8:00 pm    
Hamilton Bengals at Six Nations Rebels     8:00 pm    
Brampton Excelsiors at Orillia Kings     8:30 pm    Place
    
Sat, Jun 11         
Akwesasne Indians at Kahnawake Hunters     7:00 pm    
Mississauga Tomahawks at Orillia Kings     7:00 pm    
Wallaceburg Red Devils at Welland Generals     7:00 pm    
Point Edward Pacers at Windsor Clippers     7:00 pm    
London Blue Devils at Niagara Thunderhawks     7:00 pm    
Nepean Knights at Gloucester Griffins     7:00 pm    
Markham Ironheads at Halton Hills Bulldogs     7:30 pm    
Green Gaels at Oakville Buzz     8:00 pm    
    
Sun, Jun 12         
Gloucester Griffins at Kahnawake Hunters     2:00 pm    
Owen Sound NorthStars at Niagara Thunderhawks     4:00 pm    
Orangeville Northmen at Elora Mohawks     6:00 pm    
Wallaceburg Red Devils at St. Catharines Spartans     7:00 pm    
Hamilton Bengals at Guelph Regals     7:00 pm    
Oakville Buzz at Newmarket Saints     7:00 pm    
Markham Ironheads at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
    
Mon, Jun 13         
London Blue Devils at Point Edward Pacers     7:00 pm    
    
Tue, Jun 14         
Green Gaels at Newmarket Saints     8:00 pm    
Welland Generals at Niagara Thunderhawks     8:00 pm    
    
Wed, Jun 15         
London Blue Devils at Wallaceburg Red Devils     7:00 pm
Brampton Excelsiors at Markham Ironheads     8:00 pm    
Oakville Buzz at Mississauga Tomahawks     8:00 pm    
Gloucester Griffins at Nepean Knights     8:00 pm    
Kahnawake Hunters at Akwesasne Indians     8:00 pm
    
Thu, Jun 16         
Welland Generals at Hamilton Bengals     8:00 pm    
Guelph Regals at Orangeville Northmen     8:00 pm
Elora Mohawks at Owen Sound NorthStars     8:00 pm    
Markham Ironheads at Green Gaels     8:00 pm    
    
Fri, Jun 17         
Halton Hills Bulldogs at Oakville Buzz     7:30 pm    
Kahnawake Hunters at Gloucester Griffins     8:00 pm
Niagara Thunderhawks at Six Nations Rebels     8:00 pm    
Guelph Regals at St. Catharines Spartans     8:00 pm
    
Sat, Jun 18         
London Blue Devils at Owen Sound NorthStars     2:00 pm    
Green Gaels at Brampton Excelsiors     7:00 pm    
Six Nations Rebels at Elora Mohawks     7:00 pm    
Orangeville Northmen at Windsor Clippers     7:00 pm
Newmarket Saints at Orillia Kings     7:00 pm    
Point Edward Pacers at Wallaceburg Red Devils     7:00 pm    
Oakville Buzz at Halton Hills Bulldogs     7:30 pm    
    
Sun, Jun 19         
Mississauga Tomahawks at Brampton Excelsiors     2:00 pm    
Gloucester Griffins at Kahnawake Hunters     2:00 pm    
Windsor Clippers at Hamilton Bengals     3:00 pm    
St. Catharines Spartans at Welland Generals     7:00 pm    
Owen Sound NorthStars at Guelph Regals     8:00 pm    
    
Mon, Jun 20         
Elora Mohawks at Orangeville Northmen     8:00 pm   

share this story



Bayshore Broadcasting Corporation
© 2020 Bayshore Broadcasting Corporation

Web Site by Websmart Inc